Nuskilę, nudilę dantys ar iškritusios didelės plombos yra itin dažnai pasitaikanti problema. Vienas iš būdų atstatyti prarastą dantų funkciją bei anatomiją yra protezavimas, tačiau priimta manyti, kad tai – sudėtinga ir danties audinių netausojanti procedūra. Daugelis pacientų laikosi nuomonės, kad protezuojant nušlifuojama didžioji dalis sveikų danties audinių ir pažeidžiami šalia esantys dantys, tačiau tiesa ta, kad esama šiuolaikiškos ir ištobulintos odontologijos mokslo gydymo metodikos, leidžiančios estetiškai ir saugiai atkurti pažeistus danties audinius. Tai – mikroprotezavimas.
Pasitelkiant šį minimaliai invazinį būdą, prarastą danties struktūrą galima atkurti nepažeidžiant likusių sveikų protezuojamo danties audinių, taip pat neliečiami ir šalia esantys dantys. Procedūros metu dantų atkūrimui naudojami iš natūraliai atrodančių ir ypatingai tvirtų medžiagų gaminami mikroprotezai. Priklausomai nuo individualios situacijos, pacientams taikomos šios restauracijos:
Tai – danties restauracijos, skirtos krūminių dantų srityje esančių dantų kramtomojo paviršiaus atstatymui ir likusių silpnųjų danties struktūrų apsaugojimui nuo galimo skilimo. Pavyzdžiui, jeigu pacientas prarado daugiau nei pusę krūminio danties audinių, patartina ne plombuoti, o dėti dantį apsaugantį užklotą. Šis būdas leidžia tiksliai atkurti danties formą, spalvą, kauburėlius, vageles bei anatominę struktūrą ir išsaugoti dantį netgi tuomet, kai tėra likusi tik plona jo sienelė. Krūminių dantų mikroprotezavimui gali būti naudojami į plombinę medžiagą panašūs kompoziciniai užklotai, kurie atrodo natūraliai, tačiau yra mažiau atsparūs mechaniniams pažeidimams. Juos savo tvirtumu pranoksta iš naujos karto medžiagų gaminami keramikiniai užklotai, kuriais galima preciziškai atkurti danties struktūrą bei funkcionalumą.
Laminatėmis galima sukurti nepriekaištingą ir švytinčią šypseną. Tai – prie išorinio danties paviršiaus tvirtinamos plokštelės, kuriomis galima restauruoti besišypsant matomus dantis. Laminatės yra ypač plonos porcelianinės konstrukcijos, savo sudėtimi panašios į natūralaus danties emalį. Ant glotnaus laminačių paviršiaus nėra linkusios kauptis apnašos, be to, bėgant metams nekinta jų spalva. Šį gydymo metodą dažniausiai renkasi pacientai, kurių netenkina jų dantų forma, padėtis, pakitusi spalva arba tie, kurie nori atsikratyti tarp dantų esančių tarpų ar pašalinti dantų traumų pasekmes.
Taigi, mikroprotezavimas – sveikus danties audinius tausojantis ir paciento organizmui saugus dantų restauravimo būdas, padedantis sukurti tobulą ir natūraliai atrodančią šypseną. Pasitelkiant šią metodiką, naudojami moderniausi restauraciniai prietaisai ir medžiagos, užtikrinančios estetišką, kokybišką ir ilgaamžį rezultatą.
Ruošdamiesi vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.