Endodontinis gydymas

Endodontija – tai dantų šaknų kanalų gydymas, kuomet bakterijos patenka į danties pulpą. Pulpos uždegimą arba infekciją gali sukelti kariesas, danties skilimai, lūžiai ar pan.  Apie pažeistą danties nervą signalizuoja stiprus danties skausmas, jautrumas. Tokiu atveju reikia skubiai apsilankyti pas odontologą, kuris atliks endodontinį gydymą. Endodontinio gydymo tikslas yra sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Gydymo metu, kanalas išvalomas ir užplombuojamas, naudojant kokybiškas medžiagas.

Gydymo eiga

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija) yra gana sudėtingas procesas, reikalaujantis gydytojo patirties ir profesionalumo. Visų pirma, pašalinamas pažeistas danties nervas (pulpa), tuomet kanalas apdorojamas specialiais instrumentais bei cheminėmis medžiagomis ir užplombuojamas. Endodontinis gydymas apsaugo, kad mikroorganizmai neplistų dantyje ir už danties ribų. Paprastai endodontinio gydymo metu naudojamas mikroskopas bei atliekamos rentgeno nuotraukos. Mikroskopas pagerina matomumą (padidina ir apšviečia vaizdą) bei užtikrina greitesnį, tikslesnį gydymą.

Dantų kanalų pergydymas

Tam tikrais atvejais kanalų gydymas gali būti nesėkmingas. Mikroorganizmai kanale kartais išgyvena dėl blogo kanalų išvalymo, užplombavimo arba gydymui atsparių bakterijų. Tokiu atveju reikalingas kanalų pergydymas. Pergydant kanalus, pašalinama  sena kanalo plombinė medžiaga, kanalas iš naujo mechaniškai apdorojamas, įvedamos antimikrobinės medžiagos ir kanalai iš naujo užplombuojami. Sudėtingesniais atvejais gali prireikti chirurginio gydymo, atliekant šaknies viršūnės rezekciją. Šios procedūros metu, pašalinama šaknies viršūnė ir aplink esantys pakitę audiniai.

Norint išvengti ilgo, sudėtingo gydymo ir įvairių komplikacijų, reikėtų reguliariai apsilankyti pas odontologą pasitikrinti profilaktiškai. Tai padės laiku pastebėti problemą ir ją išspręsti.

 

Albodent klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.


KONTAKTAI