Ką daryti, kad dantų priežiūra nebūtų kančia?

Ką daryti, kad dantų priežiūra nebūtų kančia?

Televizijos ekranuose ar žurnalų viršeliuose nuolat matome įžymybes kerinčiai tobulomis šypsenomis. „Bepigu jiems šypsotis“- dažnai su pavydu pagalvojame mes. O nereikėtų! Vaikytis standartų ir lygintis su žvaigždėmis neverta, tačiau svarbus suvokimas, kad dantimis rūpintis būtina. Ir, nustebsite - tai nėra tokia kankynė, kokia gali pasirodyti!

Tingėjimo kaina

Dantų valymasis, atrodytų, paprastas ir kasdienis reikalas, tačiau dažnai neįvertiname, kokią didelę įtaką turi. Daugelis žmonių tinkamai dantų neišsivalo ir neturėdami pakankamai žinių, ir dėl to, kad tingi. Dantų priežiūros specialistai dėl tingumo pamokslauti neskuba, tik primena, kad vengdami kruopščiai išsivalyti dantis rizikuojate dantų ligomis, tokiomis kaip kariesas ar periodontitas. Kita tema – kaip valyti dantis teisingai? Visiems žinomas faktas, kad tai daryti reikia ryte ir vakare. Rekomenduojami sukamieji arba šluojamieji judesiai dantų šepetėliu nuo dantenų žemyn. Būtina neužmiršti ir skruostų, gomurio, liežuvio. Dantis valyti reikėtų apie 2 minutes. Vis dėlto, vertėtų naudoti ir tarpdančių siūlą arba specialius tarpdančių šepetėlius. Taip, tas 2 minutes prailginti šiek tiek sunkiau, bet tarpdančiai – vieta, kurios šepetėlis nepasiekia bei puiki terpė plisti ir daugintis bakterijoms. Visgi, svarbiausia neapsiriboti vien asmenine higiena – nusiteikite reguliariai lankytis pas odontologą paprasčiausiai profilaktikai (net jei ir nieko neskauda), o kas pusę metų –  pas burnos higienistą profesionaliam valymui.

„Daugelis žmonių tinkamai dantų neišsivalo
ir neturėdami pakankamai žinių, ir dėl to, kad... tingi“

Dantų valymo priemonių arsenalas

Dantų šepetėlis turėtų būti minkštais šereliais, maža galvute, patogiu rankai koteliu, ypatingai pagirtina, jei jis su liežuvio gremžtuku.Kaip tvirtina odontologai, pagrindiniai produktai, kurie turėtų atsidurti jūsų burnos priežiūros lentynėlėje yra šepetėlis, pasta, tarpdančių siūlas ir skalavimo skystis. Kyla klausimas, kaip tuos produktus tinkamai pasirinkti. Geriausias variantas yra konsultacija su odontologu, kurios metu būtų įvertinama jūsų dantų būklė. Pavyzdžiui, po apžiūros specialistas gali pasiūlyti kažkurią iš šių pagrindinių dantų pastų rūšių: dantų ėduonies, jautrių dantų gydymui ir profilaktikai; dantis šviesinančią arba pritaikytą kitiems specialiems poreikiams. Panašus principas taikomas ir burnos skalavimo skysčiams. Tuo tarpu šepetėlį išsirinkti jau nėra taip sudėtinga. Jis turėtų būti minkštais šereliais (tam, kad šepetėlis būtų lankstesnis ir nepažeistų dantenų), maža galvute (lengvai pasiekti tolimiausius burnos užkaborius), patogiu rankai koteliu, ypatingai pagirtina, jei jis su liežuvio gremžtuku, kadangi tai – didžiausias apnašų bei blogo burnos kvapo priešas!

Tinkamas maistas

Net ir efektyviausios dantų valymo priemonės nepadės, jei nuolat šlamšite saldainius ar mėgausitės saldžiais limonadais. Jei norite dantis išlaikyti stiprius ir sveikus, rekomenduojama gerti daug pieno, jogurto, kadangi juose gausu kalcio, o tai – viena pagrindinių dantų statybinių medžiagų. Siūloma valgyti daug obuolių (jie – natūralus šveitiklis dantims), riešutų ir sėklų (gausu vitaminų bei mineralų), gerti daug vandens (tai pagrindinis seilių komponentas, o būtent nuo seilių kiekio priklauso burnos ertmės sveikata). Kaip ir minėta, vengti reikėtų saldžių gėrimų, alkoholio, saldainių – šiuose produktuose daug cukraus, kuris skatina pavojingų rūgščių išsiskyrimą, o šios – ėduonies atsiradimą.

Reziume

Mokslininkų teigimu, dantys yra pati tvirčiausia medžiaga žmogaus organizme, prilyginama plienui. Tačiau atsipalaiduoti nevertėtų, nes savarankiškai su kilusia erozija dantis nesusidoroja, padėti gali tik tinkama asmeninė higiena bei reguliarūs apsilankymai pas odontologą. Vis dėlto, jei viską atliksite laiku ir taisyklingai, dantų priežiūra nebus kančia, o sveika ir daili šypsena – vienas malonumas.

KONTAKTAI

Gyd. odontologo Justino Gaidžio interviu Žinių radijo laidoje:

close

Registracija pas odontologą klinikoje ALBODENT, Vilniuje

Užpildžius formą, su Jumis susisieksime

close

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Vardas, Pavardė*

Pasirinkite paslaugą

Gimimo metai*

Adresas*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Į Jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie Jūsų vizitą.

Jums patogiausias vizito laikas*

Rytas (8.00 - 12.00)


Popietė (13.00 - 16.00)


Vakaras (16.00 - 20.00)

Mano vizito tikslas (pasirinkite vieną)*

Esu naujas(-a) pacientas (-ė)


Periodiškas pasitikrinimas


Norėčiau pasikonsultuoti


Kita (pvz.: Skauda dantį, konsultacija dėl galimo gydymo)Jei esate naujas(-a) ALBODENT pacientas(-ė), iš kur sužinojote apie kliniką?

Google paieškos sistema


Socialiniai tinklai


Naujienų portalai


Rekomendavo draugas, kolega


Susidomėjau pamatęs kliniką netoliese

Jei pasirinkote Kita

Jūsų komentaras

close

Noriu užduoti klausimą

close

Vardas, Pavardė*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų el. paštas*

Ar šiuo metu esate ALBODENT pacientas(-ė)*

Taip

Ne

Jūsų klausimas

Čia taip pat galite parašyti atsiliepimą apie mus.

close