Periodontologinis gydymas

 Kaip išsivysto periodonto ligos?

Periodonto ligos – tai visai burnos ertmei pavojingi susirgimai, kurie užklumpa esant netinkamai arba nepakankamai burnos higienai. Nekruopščiai nuvalytos apnašos kietėja ir virsta dantų akmenimis. Susikaupus dideliam akmenų kiekiui, jie pasiekia periodonto audinius, sukelia uždegimus ir didina riziką netekti dantų. Apie periodonto ligas galite įtarti nė neapsilankę pas odontologą. Dažniausiai pacientai pastebi pakitusias dantenas – pasireiškia kraujavimas, dantenos būna raudonos, jautrios, patinusios, o kartais net atsitraukusios nuo dantų. Atsiranda ir daugiau neigiamų pokyčių, tokių kaip akmenys ant dantų, nemalonus burnos kvapas. Jeigu jus vargina minėti simptomai, veikiausiai susidūrėte su periodonto ligomis – gingivitu arba periodontitu.

Gingivitas arba dantenų uždegimas yra lengvesnė ligos forma, kurios gydymas yra greitas ir nesudėtingas. Problema yra kur kas rimtesnė tokiu atveju, kai į minėtus simptomus nereaguojama laiku. Tokiu atveju liga progresuoja ir gingivitas perauga į sunkesnę formą – periodontitą. Ši liga reikalauja ilgo kompleksinio gydymo.

Gydymas

Periodonto ligos gali būti lengvos, vidutinės ar sunkios stadijos. Priklausomai nuo ligos stadijos ir burnos ertmės pažeidimų laipsnio, skiriasi ir periodonto ligų gydymas. Nedidelės, laiku pastebėtos problemos gali būti išspręstos profesionalios burnos higienos metu. Procedūros metu specialiais instrumentais pašalinami ant dantų susikaupę akmenys, poliruojami dantys. Po procedūros akivaizdžiai pagerėja dantenų būklė, burnos kvapas tampa gaivus, sumažėja dantų paslankumas. Profesionali burnos higiena taip pat atliekama ir periodonto ligų prevencijai. Jeigu liga jau yra pažengusi, vien tik profesionalios burnos higienos nepakanka. Sudėtingais atvejais, kai susidaro gilios dantenų kišenės, prireikia chirurginio gydymo, kuomet susikaupę akmenys pašalinami atkėlus dantenas. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejaučiama.

Negydant periodonto ligų...

  • Vargina nemalonus burnos kvapas
  • Kaupiasi akmenys po dantenomis
  • Gilėja dantenų kišenės
  • Nyksta žandikaulio kaulas
  • Pasireiškia dantų paslankumas
  • Dantys gali iškristi

Albodent klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.


KONTAKTAI