EVELINA BUZIENĖ

Burnos higienos specialistė

Baigusi mokyklą, pasirinkau medicinos studijas Kauno kolegijoje,medicinos ir socialinių Mokslų studijų centre. Jau pirmajame kurse supratau, kad pasirinkimas buvo teisingas ir einu tuo keliu, kuris man labiausiai tinka.

Burnos sveikata yra neatsiejama žmogaus sveikatos dalis. Savo pacientams sakau, jog nuo pirmųjų dantukų turi būti rūpinamasi burnos sveikata – taip iš mažens ugdomi burnos higienos įgūdžiai.

Ilgainiui pasirūpinti burnos sveikata padeda burnos priežiūros specialistai – burnos higienistai. Šie specialistai savo praktinėje veikloje rūpinasi ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų, neįgalių žmonių burnos sveikata. Jie ne tik pataria kaip rūpintis kasdiene burnos higiena (pasirinkti tinkamiausią dantų šepetėlį, dantų pastą, skalavimo tirpalą ar kitas priemones), bet ir atlieka profesionaliąją - pašalina minkštąsias bei kietąsias dantų apnašas, nupoliruoja dantų bei plombų paviršius, juos balina, padengia dantų vageles silantais ar kitomis dantis apsaugančiomis medžiagomis.

Mano darbe labiausiai džiugina akivaizdūs pokyčiai po procedūrų, taip pat, kai patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti dantis, išsaugoti sveikas dantenas ar kokias priemones pasirinkti, atliekant individualią burnos higieną namuose, padeda išvengti pacientams dantų ligų ir dažnų vizitų pas odontologą.

Siekdama profesinio tobulėjimo, naujos patirties semiuosi kursuose, seminaruose, praktiniuose užsiėmimuose, kad galėčiau pateisinti kiekvieno paciento lūkesčius - turėti sveikus dantis ir gražią šypseną.

NARYSTĖ

nuo 2009 m. Lietuvos odontologų rūmų narė.

 

KVALIFIKACIJA

 • Profesionalaus higienisto svarba odontologo praktikoje. 2013 m. lapkritis, Kaunas, Lietuva.
 • Odontologija žmogaus sveikatai.2013 m. gegužė, Druskininkai, Lietuva.
 • Profesionalaus higienisto svarba odontologo praktikoje. 2012 m. spalis, Kaunas, Lietuva.
 • Praktikos kursas higienistams. 2012 m. spalis, Kaunas, Lietuva.
 • Odontologija šiandien ir rytoj. 2012 m. birželis, Druskininkai, Lietuva (Lietuvos Respublikos odontologu rumu tarptautinis kongresas)
 • Odontologinė fotografija klinikinėje praktikoje: dantų, portretų fotografavimo abc su kursų dalyvių praktika. 2012 m. kovas, Vilnius, Lietuva.
 • Aktualijos periodontologijoje. 2012 m. vasaris, Vilnius, Lietuva.
 • Naujovės klinikinėje odontologijoje. 2011 m. gruodis, Vilnius, Lietuva.
 • Individualus burnos ligų profilaktikos mokymas (iTOP). 2011 m. gruodis, Vilnius, Lietuva.
 • Sisteminis periodontologinis gydymas pagal Berno Universiteto konceptą. 2011 m. lapkritis, Vilnius, Lietuva.
 • Infekcijos kontrolė periodontologijoje. 2011 m. kovas, Vilnius, Lietuva.
 • Suaugusiojo žmogaus pradinis gaivinimas bei pirmoji pagalba. 2011 m. sausis, Vilnius, Lietuva.
 • Profesionali burnos priežiūra. 2010 m. gruodis, Vilnius, Lietuva.

 

IŠSILAVINIMAS

2002 m., Kauno kolegija, medicinos ir socialinių mokslų studijų centras, odontologijos Studijų krypties, burnos higienos aukštųjų neuniversitetinių studijų programa ir burnos higienisto kvalifikacija.

2006 m., Kauno kolegija, medicinos ir socialinių mokslu studijų centras, odontologijos studijų krypties, dantų technologijos aukštųjų neuniversitetinių studijų programa, veido, burnos ir protezų gamybos specializacija. Įgyta dantų techniko profesinė kvalifikacija.

 

PROFESINĖ DARBO PATIRTIS

nuo 2001 m. – burnos higienos specialistė.