fbpx

Dantų šalinimas – ne taip baisu, kaip atrodo

Kartais nutinka taip, kad tenka šalinti dėl netikėtos traumos sužeistą arba nepataisomai sugedusį dantį, o kai kuriems pacientams prireikia rauti netaisyklingai dygstančius ir kaimyninius dantis spaudžiančius protinius dantis. Bet kuriuo atveju, dantų šalinimas sukelia nerimą, baimę ir nemalonias emocijas. Tačiau gydytojams odontologams tai – tik viena iš daugelio chirurginių burnos ertmės procedūrų. Baimintis nederėtų, nes bet kurio danties traukimas – nesudėtinga, diskomforto nesukelianti ir, kaip ir bet kuri kita chirurginė intervencija, visai neskausminga procedūra.

 

Dantų šalinimo priežastys

 

Gydytojų odontologų teigimu, dantų rovimo procedūra atliekama tik tada, jeigu prireikia pašalinti burnos ertmės sveikatai iškilusią grėsmę, ar tuomet, kai nepatikimo danties negalima pagydyti kitais būdais. Dažniausios dantų rovimo priežastys yra sutrikęs danties dygimas, pūlingi procesai, dantų traumos bei lūžiai, progresavusios periodonto ligos ar netaisyklinga danties padėtis.

Po danties rovimo

Jums pašalino dantį? Tuomet svarbu nepamiršti, kad kaip ir po kiekvienos chirurginės operacijos, po danties šalinimo būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, po procedūros derėtų keletą valandų nevalgyti, negerti kavos, arbatos ir kitų karštų gėrimų. Dar prieš operaciją rekomenduojama pagalvoti, ką po jos valgysite. Geriausia rinktis minkštą maistą – trintas sriubas, maistingus kokteilius, košes, jogurtą. Jokiu būdu nevartokite alkoholinių gėrimų ir bent parą po procedūros nerūkykite, nes tai trikdo burnos ertmės gleivinės kraujotaką ir neleidžia žaisdai gyti. Taip pat svarbu, kad  itin atsargiai atliktumėte kasdienes burnos higienos prodedūras. Stenkitės dantų šepetėliu neužkliudyti žaizdos, taip pat nenaudokite burnos skalavimo skysčio, nes skalaujant gali pasišalinti krešulys.

Priklausomai nuo atliktos procedūros sudėtingumo, gali tekti kurį laiką gerti gydytojo paskirtus vaistus, tačiau dažniausiai medikamentų neprireikia. Po operacijos lengvas tinimas ir kraujo skonis burnoje – visiškai normalu. Tinimą nesunkiai sumažinsite šaldydami patinusią vietą, o jeigu juntate diskomfortą keliantį skausmą, išgerkite vaistų nuo skausmo tabletę. Plačiau apie reikiamą režimą jus visuomet informuos danties rovimą atlikęs gydytojas.

Albodent klinika – kai pasitikėjimas kuria rezultatus

Vertiname kiekvieną pacientą, kuris nusprendžia savo šypseną patikėti mums! Pasitikėjimas kuria tarpusavio dialogą ir užtikrina kuo geresnį rezultatą.

Registracija internetu

Ruošdamiesi vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

/ Pasirinkite kliniką

/ Pasirinkite paslaugą

/ Jums patogiausias vizito laikas

/ Mano vizito tikslas

Nurodykite, kokiu tikslu planuojate atvykti.

/ Kontaktinė informacija

Parašykite savo kontaktus, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

/ Gydymo metu per „Spotify“ gali skambėti Jūsų mėgstama daina!

Vizito metu, užtikrinant maksimalų komfortą, galite klausytis savo mėgstamos muzikos per ausines.

Spotify